sobota, 3 marca 2012

Na powitanie


Pomysł na założenie tego bloga przyszedł nam do głowy w czasie tradycyjnego codwutygodniowego posiedzenia w jednej z szczecińskich kawiarni.
Jesteśmy trzema nieszablonowymi kobietami z jednej rodziny. Nasze kobiece pogaduszki nie ograniczają się jednak do prozaicznych rozmów o codzienności, lecz dotykają niejednokrotnie spraw dużo głębszych. Dzielimy się wrażeniami po przeczytaniu nowej książki, czy obejrzeniu ciekawego filmu, komentujemy wydarzenia ważne i mniej istotne. Pewnie , czasami rozmawiamy też o błahostkach- nowych butach, trendach w modzie, smaku herbaty. Kiedy indziej wymieniamy się przepisami kulinarnymi lub odczuciami po wysłuchaniu kolejnego utworu muzycznego.
Mamy bogate zainteresowania od mody po architekturę przez rękodzieło, muzykę, literaturę, kolarstwo, kulinaria, psychologię i wiele, wiele innych.
Nasze dialogi zazwyczaj podszyte są humorem, ironią i szczyptą złośliwości, zarówno w stosunku do świata , jak i samych siebie.
Żeby nie było niedomówień – dialogi prowadzą: matka- Ruda i dwie (zazwyczaj) blond córki- Chuda i Marzenka.

4 komentarze:

kasia.eire pisze...

świetny pomysł na bloga,, matka i dwie córki, tego jeszcze nie było. Zajrzałam Tu po linku Rudej, o przepraszam, szanownej Matki Rudej.
Będę zaglądać.
A i piękny macie szablon, tło różane jest superowe

olka pisze...

ale macie fajnie mnie brak takich przyjaciółek :( a mamę mam daleko daleko :(widzę ją 3 razy w roku :( pozostał tylko tel,ale to już nie to samo
Będę Was odwiedzać miłe Panie :)

Ruda pisze...

Olu, posiadanie pełnej kochająćej się rodziny to wspólcześnie prawie luksus. Celebrujemy nasze relacje, gdy tylko się da.

halina pisze...

dzisiaj jestem leżąca,przeziębiona, na zwolnieniu, mam więc więcej czas na czytanie,trafiłam tu,wspaniale mi się czyta zwłaszcza że jestem z okolic, pozdrawiam i będę tu zagląda częściej