środa, 2 marca 2016

Zmiany zmiany!

Ok, wiem, że nie bywam tu często, ale wierzcie mi, czuwam nad blogiem. Ostatnio nawet zaczęłam czytać artykuły na temat tego, jak sprawić, aby blog był przyjemniejszy w odbierze. I wiecie co? Rozmówki spełniały prawie każdy punkt pod tytułem: tego NIE robić. Okazało się na przykład, że książki nie bez powodu są drukowane czarnym pismem na białym papierze. Albo że Wy, czytelnicy, nie wchodzicie na naszego bloga, aby podziwiać ogromny nagłówek. Stąd te zmiany. Przez najbliższy czas będę poprawiała tu i ówdzie, jednak jakieś 95% ostatecznego efektu już możecie podziwiać. I tu moja prośba: w komentarzach pod postem, na facebook'u, w wiadomościach, proszę, dajcie mi znać, jeżeli macie jakieś uwagi. Pamiętajcie, że tworzymy bloga dla Was i to Wasze zdanie jest najważniejsze!

13 komentarzy:

gwiezdna pisze...

właśnie popełniłam wpis wyrażający protest do jednej z tych dobrych rad blogowych ;) ale zasady są po to by je łamać, nieprawdaż? pozdrawiam :)

Krzysztof Macul pisze...

+gwiezdna tylko gdzie ten wpis bo jakos postu z 2 marca nie ma a piszac chory komentarz niczym nie wnosisz procz chaosu. Co do bloga tresc jal najbardziej czytelna a o to ti chodzi jedynie co bym wprowadzil to box facebooka jezeli masz FP

Marchevka _ pisze...

Extra!
Zdecydowanie lepiej, stonowanie, przejrzyście, czysto, PRZESTRZENNIE. Dobra robota :)

Guitarowa pisze...

Box do FB jest w tych 5%, które mam jeszcze do zrobienia :) A u gwiezdna buntuje się we wpisie z 1 marca poradzie, żeby blogi pisać zdaniami pojedynczymi ;) z tym właściwie też się nie zgadzam, uwielbiam zdania wielokrotnie złożone :)

Guitarowa pisze...

Dziękuję!

Guitarowa pisze...

Taka cwana, bo na jej blogu czarno na białym i skromnie w nagłówku ;) Oczywiście nie można robić nic na siłę, to nie tak, że ja te porady wzięłam sobie do serca. Najpierw spojrzałam na bloga i stwierdziłam, że mi się nie podoba, dopiero potem zaczęłam szperać w poszukiwaniu inspiracji :) A zdaniom pojedyńczym mówimy stanowcze NIE! :D

Krzysztof Gdula pisze...

Przepraszam, czy ja dobrze trafiłem? Kiedyś była tutaj strona Ani Kruczkowskiej, gdzie ona teraz jest?

Fajne jest to rowerowe koło z filiżanką, ładny desing. Nie bardzo wiem co wyczytałaś w poradach, ale zgadzam się co do wymogu prostoty strony, a opinie o prostych zdaniach słusznie ignorujesz.

Anna Kruczkowska pisze...

Ha, ha... dobrze trafiłeś :) Ale jak widzisz Gui wzięła stronę w swoje ręce (albo w kody?) i tak wyszło. Trzeba będzie się przyzwyczaić do prostoty. Myślę, że damy rade ;)

BloginiPL pisze...

Hej, hej, ja też chętnie poczytałabym o tym jak zmienić bloga ;)
czy możesz mi podesłać linka do artykułu? Byłabym Wdzięczna :)
Mi się wydaje, że tło mogłabyś mieć trochę jaśniejsze ;)
Pozdrawiam ;)

Dreptak Zenon pisze...

Jest lepiej, zdecydowanie, ale ja to jestem mało miarodajny, bo mam podobno wypaczone poglądy na ten temat. :)

Guitarowa pisze...

Głównie jestrudo http://www.jestrudo.pl/zrob-sobie-ladnego-bloga/
Truscaveczka http://truscaveczka.blogspot.com/2014/01/jak-zbudowac-adny-szablon-bloga-czesc.html
One little smile http://onelittlesmile.pl/2014/01/jak-miec-adnego-bloga-6-przykazan.html
Od siebie również polecę aplikację od Adobe do dobierania kolorów: https://color.adobe.com/pl/ oraz stronkę z darmowymi wzorami na tło http://subtlepatterns.com/.
Co do tła to prawdopodobnie kwestia kontrastu monitora. U mnie jest tak jasne, że "trochę jaśniejsze" to zupełnie białe, a tego właśnie nie chciałam ;)

Guitarowa pisze...

Wszystkie opinie się liczą! Zwłaszcza te pochlebne ;)

Dreptak Zenon pisze...

No właśnie, uwag wolałem nie zgłaszać! :D :D :D